Canton(Kanton) Fuarları

Çin’in Guanzghou kentinde düzenlenen bu fuar, orjinal ismi ile “Çin İthalat ve İhracat Fuarı” yani günümüzde Canton (Kanton) fuarı olarak anılmaktadır. 1957 yılından bu yana her ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde düzenlenmektedir. Bugüne kadar Çin’in en önemli, en üst düzey ve en büyük ölçekli fuarıdır. Dünya fuar takvimi incelendiğinde katılım oranı, ziyaretçi sayısı, fuar alanı  büyüklüğü ve içerek olarak en zengin olan bu fuarlara ev sahipliği yapan Çin, tartışmasız dünyanın fuar merkezidir.

“Guanzghou Convention and Exhibition Center” fuar alanında düzenlenen Kanton Fuarına, 2019 yılı verilerine göre sadece yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısı 200.000 kişidir. Guanzghou şehri Hong Kong’a 2 saatlik mesafededir. Fuara gelmek isteyen kişiler Thy ile  direkt olarak Guanzghou ya da Hongkong şehrine  uçuş yapabilirler.

Fuar alanı A-B-C  binalarından oluşmaktadır. Binalar arası yürüme mesafesine göre uzak olduğu için fuar organizasyonu ziyaretçiler için ücretsiz ulaşım ayarlamaktadır yani binalar arasında sürekli gelip giden küçük otobüsleri gördüğünüde ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Fuar alanı çok büyük olmasından dolayı girişte fuar haritası almanızı ve araştırma yapacağınız alana doğru ilerlemenizi öneririz ki bu size hayli zaman kazandıracaktır.

Fuar alanında sizlere eşlik edecek olan çince tercümanlarımız daha önce tecrübeli oldukları için sizlere birçok alanda yardımcı olacaklar. Çince tercümanlığın yanı sıra fuar içi ve dışı organizasyonlarda, çince tercümanlarımız sizlere üst düzey hizmet vermektedir. Fuar öncesi hazırlıklar, araç kiralama, havalimanından karşılama ve otel reervasyonları sizlere vermiş olduğumuz hizmetler arasındadır.

Kanton Fuarları döneminde otele yakın mesafede bulunan birçok otelin ücretsiz fuar servisi bulunmaktadır. Fuar bitişinde çok kalabalık olacağından dolayı otel ismi ve araç plakasının not edilmesini tavsiye ederiz. Eğer servisleri kaçırırsanız ve size eşlik eden bir çince tercüman yoksa işiniz biraz zor olacak. Çin’deki taksi şoförleri ingilizce bilmemektedir bu yüzden eğer çince tercüman ya da çince rehberiniz yoksa her daim yanınıza otelin çince adresini ve fuar alanının çince adresini bulundurmalısınız.

Not: Fuarlar genellikle 09:30-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çince tercümanlar olarak başta Guangzhou’da olmak üzere, Çin’in çeşitli kentlerinde düzenlenen her türlü fuar için çince tercüman, çince rehber ve fuar sonrası ithalat-ihracat işlemlerinizde hizmet sunmaktayız. Çince tercümanlarımızı alanında profesyonel kişilerden seçmekteyiz.

#Çince Tercüman #Çince-Türkçe Çeviri #Çinden İthalat #Replika Saat #Çince Rehber #Çinde Fabrika Ziyareti #Makina kurulumu için Çince çevirmen #Çin fuarları #Çin Vizesi