Şanghay’da Türk Restaurantı var mı?

Merhaba arkadaşlar sizlerle yine yeniden uzak doğudan esintilerle geldik. Bugünkü yazımızda Şangay’a gittiğinizde nerede rahat bir şekilde yemek yiyebileceğinizi sizlere aktaracağız. Çin denince akıllara ilk gelen yemek konusu oluyor ki haksız da sayılmayız. Televizyonlardan duyup gördüğümüz kadarı ile her yerde böcek satılıyor. Şanghay Pudong Havalimanına indiğiniz andan itibaren (halal) yazılı, Çinlilerin 拉面馆 (lamianguan) dedikleri lamiyencileri havalimanin’da görmek dahi mümkün. İlk başta alışmak zor olsa da sonrasında tutkunu oluyorsunuz. Bildiğiniz üzere Çin mutfağı Dünyanın  en zengin mutfakları arasında yer almıştır. İlk başta lamiyen tercih etmek istemeyenler için burada bulunan birkaç Türk restaurantlardan bahsedeceğiz. 

Şanghay  Pudong Havalimanında bulunan Türk Restaurantını ziyaret etmenizi öneririm. Terminal 2’de bulunan Türk hava yolları check’in işlemlerinin yapıldığı kontuarın hemen çaprazında bulunmaktadır. Airport içerisinde bulunan bu Türk restaurantında istediğiniz her çeşit Türk yemeklerini dışarıdan daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

 Şanghay’a gelipte Nanjing Rd ( İstiklal caddesine benzer) ‘a uğramadan gitmek ayıp olur. Buraygeldikten sonra farkettiniz ki çok acıktınız, yapmanız gereken tek şey bu sokağın bir arka sokağında yer alanJiujiang Rd. 711 no’lu adreste bulunan Kervan Restorantı zıyaret etmek. East Nanjing Rd metro durağının 2. çıkışından çıktıktan sonra sağa dönün ve ortalama 700 metre kadar gittikten sonra Kervan’a ulaşabilirsiniz.Osmanlı motifleri ile donatılmış bu restaurantta, yemek sonrası nargile keyfi dahi yapabilirsiniz.

Bir başka adresimiz ise Tuk Turkish Restaurant oluyor ki burasıda pide’den tutun baklavaya kadar hatta dolma’ya kadar birçok çeşidi ile hizmet vermeye devam eden bir yerdir.  Her yerde olduğu gibi burada da yemekten sonra sınırsız çay içebileceğiniz bir mekandır. Diğer Türk restaurantlarına kıyasla daha merkezi bölgede kalan Tuk, Huai Hai Rd. 755 no’lu alışveriş merkezinin 4. katında yer almaktadır.

Modernliği ve ismi ile Avrupa tarzı gibi duran Garlic Restaurant, Şangay’da makul fiyatlara karnımızı doyurabileceğimiz başka bir adrestir.  Çalışanları ve hizmeti ile aile sıcaklığını aratmaz, Garlic.  Bu mekanda yemek yemek isterseniz Yongjia Rd. 698 e gelmeniz yeterli olacaktır.

Şanghay’ın önde gelen restaurantları arasında bulunun Paşa Restaurant, Fransız sokağının ve eğlence mekanlarının hemen yanı başında yer almaktadır. 3 katlı ve terası ile birlikte sizlere hizmet vermeye devam ediyor. Nanchang Rd 125.

Adresler:

Pudong Havalimani Turk Restaurant    : Pudong Airport Terminal 2 

Kervan                                                   : Jiujiang Road 711

Tuk Turkish Restaurant                         : Huai Hai Rd 755

Garlic                                                     : Yongjia Road 698

Pasa Restaurant                                    : Nanchang Rd 125

#Çince Tercüman #Çince-Türkçe Çeviri #Çinden İthalat #Replika Saat #Çince Rehber #Çinde Fabrika Ziyareti #Makina kurulumu için Çince çevirmen #Çin fuarları